Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret20292
Adı Hala Meçhul D&R'larda


Bir sezonu geride bırakan bu popüler dizinin gerçek versiyonunda çok konuşulan İstanbullu Gelin nasıl biridir?

Türkiye’de bir kitabın eğer dizi ya da filmi yapıldıysa popülerliği artmaktadır. Senaristler de ilgi görmüş kitapları film ya da dizi olarak yeniden yorumlayarak izleyici ile buluşturuyorlar. Günümüzün en popüler televizyon dizilerinden olan İstanbullu Gelin gerçekte Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön eserinden uyarlanmıştır.

Bir sezonu geride bırakan bu popüler dizinin gerçek versiyonunda çok konuşulan İstanbullu Gelin nasıl biridir? İstanbullu Gelin roman da aslında şizofren bir kişiliğe sahiptir. Fakat senarist İstanbullu Gelini canlandıran Aslı Enver ile diziyi bağdaştırmak istemiş ve oldukça ılımlı, sevgi dolu bir kadın karakteri çıkarmıştır. Gülseren Budayıcıoğlu kitabı için gerçek bir hayattan esinlenerek kaleme aldığını dile getirmiştir. 

İstanbullu gelin kitabının yazarı Gülseren Budayıcıoğlu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz yazarlar sayfasından biyografisine ulaşabilirsiniz. 

İstanbullu Gelin yazarın psikolojik bir eseridir. Yazarın hastasının anlattıkları ile romana dönüşmüş 50 yıllık bir gerçek yaşam hikayesidir. İstanbullu Gelin yani Hayata Dön kitabının karakterleri farklı hikayelerin bir araya gelmesi ile oluşturulmuştur. Televizyon dizisi ile dikkatleri üzerine çeken bu kitap yani gelin karakterinin 1960’lı yılalrın en popüler müzik gruplarından olan Beyaz Kelebekler’in solisti olan Ülkü Üst olması dizi ve kitabın daha merak edilir olmasını sağlamıştır

Senarist kitapta değişiklik yaparak ekrana yansıttı ve kitap severler tarafından merak edilmeye başlanıldı. 

Yazarın kitabında kullandığı betimlemeler, olaylar okuyucuyu oldukça etkiliyor. Psikolojik roman türünden eserler seven kitap kurtlarının bir solukta okuyacağı bir roman. 

Yapılan bazı araştırmalara göre beyaz perdeye uyarlanmadan önce okunan kitaplar izleyicide daha derin etki bırakıyor. Keşke bazı eserler modern kültürün görsel kaynaklarında bulmadan önce keşfedilebilse...

Gülseren Budayıcıoğlu İstanbullu Gelin kitabı ile anılır olmasına karşın yazarın Madalyonun İçi, Günahın Üç rengi ve Hayata Dön eserleri bir üçleme haline gelmiştir. İstanbullu Gelin kitabı nerede satılır sorusunun en güzel cevabı, Kidega'da.  

Gülseren Budayıcıoğlu Türkiyenin önde gelen psikiyatrlarından biri olup Madalyon Psiyatr Merkezi'nin kurucusudur. 

İnsanlarla başa çıkmanın en iyi yolu, her zaman onlara içinde sevgi kırıntısı olan bir şeyler söylemektir.68 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Şiir Dinletileri
Üyelik Girişi
Kanalıma Abone Olunuz Youtube