Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret20433
Adı Hala Meçhul D&R'larda


Dikdörtgen, oval, yuvarlak ve kare yüz şekilleri için en ideal saç kesimlerinin hangileri olduğunu biliyor muydunuz?

Saç kesiminizin nasıl olacağı elbette ki saçınızın yapısı, sizin stiliniz, sezon trendleri ve hatta saç renginiz gibi birçok farklı detaya göre şekillenir. Ama en az bu detaylar kadar önemli olan bir şey de, yüzünüzün formuna göre seçim yapmaktır. Bugünkü yazımızda yüz formuna göre saç kesimleri konusuna değinelim dedik. İşte hangi yüz şekline hangi saç modeli olması gerektiği hakkında bilmeniz gereenler!

Dikdörtgen suratlar için saç modelleriDikdörtgen forma sahip yüz şekli için dikkat edilmesi gereken şey yüzün bu şeklini çok da uzatmadan çene çizgisini ve alnı yumuşatmak olacaktır. Bunu başarmak için de hacimli ve çok uzun olmayan, katlı saç kesimleri idealdir. Özellikle yumuşak katlara sahip saç modelleri elmacık kemiklerini ortaya çıkardığı ve yüz şeklini yumuşattığı için en iyi sonucu verecektir. Uzun saçlar, yüz şeklinizi de uzatacağı için önerilmese de, illa uzun saç kullanmak istiyorsanız dalgalı ve bukleli şekilde hacim kazandıracak modelleri tercih edin.

Oval suratlar için saç modelleri
Yüz tipi oval olanlar, saç konusunda en şanslılar arasında! Çünkü size neredeyse her saç kesimi ve her saç stili yakışacaktır. Saç modeli belirlerken sizin yapmanız gereken şey, genel stilinize en çok yakışan modeli bulmak olacaktır. Yumuşak bob kesim saç modelleri yüzünüzü en iyi şekilde tamamlayacaktır.

Kare suratlar için saç modelleriKare yüz şekline sahip olanlar daha geniş çene çizgilerine ve daha geniş elmacık kemiklerine sahip demektir. Bu durum da saç modeli bulmakta zorluk yaratabilir. Sizin özellikle yana doğru ayrılmış saç modelleri tercih etmeniz ve bu şekilde kare suratınızı dengelemeniz iyi olacaktır. Yine kare formun çizgilerini yumuşatmak adına yumuşak kesim saçları tercih etmenizi, sert hatlara sahip saç kesimlerinden uzak durmanızı öneririz.

Yuvarlak suratlar için saç modelleriEğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz sizin dikkat etmeniz gereken birkaç önemli detay var. Öncelikle yüzünüzün bu yuvarlak formunu arttırmamak üzere bukleli saç modellerinden uzak durmanız gerekir, çünkü bu kıvırcık saç modelleri ile yüzünüz daha da yuvarlak görünecektir. Aynı zamanda bob kesim saç modelleri de yüzünüzün yuvarlaklığını arttırabileceği için uzak durmanız gereken saç kesimleri arasındadır. Sizin için en ideali uzun katlı saç kesimleri olacaktır. Eğer cesaretiniz varsa kısacık, pixie kesim saç modelleri de deneyebilirsiniz.8 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Şiir Dinletileri
Üyelik Girişi
Kanalıma Abone Olunuz Youtube