Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret25787
Adı Hala Meçhul D&R'larda


FİLİZ ÇELİK
Bir Doğum gününü güzel ve özel kılan nedir sizce?
13/03/2019

 
Bir Doğum gününü güzel ve özel kılan nedir sizce?

Günün ilk dakikaları size candan sarılıp yanaklarınızdan öpen “İyi ki doğmuşsun, canım halam olmuşsun” diyen yeğeniniz-kızınız mı?


Sizi bu dünyaya getirdiği için gururla, mutlulukla, sevgi ile yüzünüze bakıp “İyi ki seni doğurmuşum” deyip öpen anneniz mi?

Duygularını, sevgisini göstermekte her zaman çekingen davranan, ama sizi ne kadar çok sevdiğini çok iyi bildiğiniz babanızın zor da olsa sarılıp öperek kutlaması mı?

Sabahın ilk saatlerinden itibaren mesaj atıp, telefon açıp özel gününüzü kutlayan sevdikleriniz, sevenleriniz, arkadaşlarınız, dostlarınız, canlarınız mı?
Yılların dostluğu ile artık kardeş gibi olduğunuz, kilometrelerce uzaktan gelip, özel gününüzü paylaşan, birlikte zaman geçiren, yemek yiyip anıları tazeleyip, yeni güzel anılar katan can dostunuz mu?

Özel gününüzü daha da özel yapmaya çalışan, sizin için özel planlar yapan, her durumda yanınızda olduğunu hissettiren dostunuz- kardeşiniz mi?

İşyerinde odanızı dolduran, size yapılacak sürprizi belli etmemeye çalışan, pasta alıp hazırlayan, bir odada toplanıp açılan kapı arkasından “İyi ki doğdun Filiz” diye bağırırken, size yeniden can veren iş arkadaşlarınız mı?

Sizin için özel bir video hazırlayan, hem gülümseten hem ağlatabilen, kanınız, canınız, çok sevip sevileniniz mi?

Akşam eve geldiğinizde sizi yalnız bırakmayıp koşan kardeşiniz, kardeş gibi sevdiğiniz arkadaşınız, hiç yok derken ikisinin getirdiği pastalarla mum üfleme olayını evde de gerçekleştirmenize sebep olan, varlığınız ile yaşadıkları mutluluğu gözlerinden okunan aileniz mi?

Çalan kapı ziline koştuğunuz, elinde çiçek ile gelen yabancı bir adamı görüp çocuk gibi neşelendiğiniz, bu anı iki kere yaşamınıza neden olan kardeşiniz, kanınız kuzeniniz mi?

Çalan telefonlar, güzel dilekler, sevgi sözcükleri ile tüm gün yüzünüze yapışıp çıkmayan gülümsemeyi sağlayan güzel insanlar mı?
Bir doğum gününü özel ve güzel kılan nedir sizce?

  460 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Tekti, Biriciğimdi, Canımdı - 28/02/2019
Elbet bir gün kavuşup öpeceğim o pamuk yanaklarından, omuzuna yaslanıp kokunla huzur bulacağım.
Köşe Kapmaca - 18/06/2018
Çocukken köşe kapmaca oynardık. Eğlenmek için her yolu bulan çocuklardık biz.
Şiir Dinletileri
Üyelik Girişi
Kanalıma Abone Olunuz Youtube